Huawei Mate 10 Lite Batarya Değişimi

Huawei Teknik Servisi > Huawei Blog > Blog > Huawei Mate 10 Lite Batarya Değişimi

HUAWEİ MATE 10 LİTE BATARYA DEĞİŞİMİ

Huawei Mate 10 Lite cep telefonunuzun bataryası hızlı bitiyor, şarj olmuyor, cihazınız kendi kendine açılıp kapanıyor veya şarj yüzdesi çok hızlı düşüyor ise cep telefonunuzun bataryası arızalı veya sorunlu demektir. Teknik servisimizde Huawei Mate 10 Lite batarya değişimi yaptırarak bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

  • Huawei Mate 10 Lite cep telefonunuzun şarjını tamamen bitirip batarya boş iken tam dolum yapın.
  • Huawei Mate 10 Lite bataryanızı günde kaç kez şarj ettiğinizi kontrol edin, genellikle günde bir defadan fazla şarj ediyorsanız bataryanızın kullanım ömrü daha çabuk azalacaktır.
  • Huawei Mate 10 Lite şarj yüzdeniz %100 iken %20 – 30 seviyelerine hızlı bir şekilde düşüyor veya kendi kendine kapanıyor ise bataryanız bozulmuş demektir.
  • Cep telefonunuz şarj oluyor fakat şarj yüzdesinde artış yok ise batarya veya şarj soketiniz bozulmuş demektir.
  • Huawei Mate 10 Lite bataryanızın bozulduğunu bataryanın şişmesi durumundan da anlayabilirsiniz, bazı modellerde şişen batarya ekranı yukarı doğru kaldırabilmektedir.

Teknik servisimize geldiğinizde öncelikle bataryası bozuk Huawei Mate 10 Lite cep telefonunuzu ön incelemeye alırız. Ön incelemede cihazınızda bataryadan kaynaklanan başka bir arıza varsa tespitini yaparak sizi oluşabilecek diğer masraflar hakkında bilgilendiririz, bu sayede süpriz ek ücretler ile karşılaşmazsınız. Eğer cihazınızda başka bir arıza yok ise bataryası bozuk olan Huawei Mate 10 Lite cep telefonunuzu alıp teknik servis, bakım ve onarım bölümümüzde Huawei Mate 10 Lite batarya değişimi tamir işlemlerine başlarız.

Bir cevap yazın